RO25 (Radiostanice oddílová 25) v maďarské armádě označovaná jako R-10, byla určena pro spojení v dělostřeleckých oddílech a bateriích souběžně se starší sovětskou radiostanicí A7B (RO22) . Do služby v československé, nyní již lidové armádě, byla zavedena v letech 1954-55.
V porovnání s A7 je hlavní výhodou RO25 možnost dálkového ovládání (až na 2km) prostřednictvím polního telefonního přístroje a o něco širší kmitočtový rozsah. Ostatní TTD jsou podobná. Právě vzhledem k poměrně velkému kmitočtovému rozsahu 20-32 MHz, který není rozdělen, byl v přístroji využit koncept takzvané šroubovicové stupnice známý například z přístrojů EK3 a SK3 německé Luftwaffe. Ladění je tedy sice jemné, ale poněkud zdlouhavé – pokud chcete přeladit z jednoho konce rozsahu na druhý, zatočíte si celkem 21 x. Pro obsluhu stanice, která nebyla nikdy opatřena českými popisy u ovládacích prvků, je vyžadována základní lekce maďarského jazyka alespoň v následujícím rozsahu:
Především si uvědomme že ELLENSÉG IS HALLJA! – nepřítel naslouchá, zahajujeme ÜZEM – provoz, na hlavě máme FEJHALLGATÓ – sluchátka, v ruce máme KÉZIBESZÉLÖ – mikrotelefon, dlouhé máme občas VONAL – vedení, při špatné slyšitelnosti provádíme VEVÖ KERESÖ – doladění přijímače, ANT. HANG. DURVA – je ladění antény hrubě a ANT.HANG. FINOM – je to samé jemně.
Rok výroby: 1953
Určení: FM radiostanice krátkého dosahu
Pásmo: KV 20-32 MHz
Výkon vysílače: 1 W
Předpokládaný dosah v otevřeném terénu: 14 km
Hmotnost: 18,2 kg se zdroji
Osazení: 1L4 – 4x, 1T4 – 7x, 3A4 – 1x